Workshopy


Workshop: Chcete vědět, proč o vás novináři nepíšou?

Lektoři: Zlata Jílková, Judita Matyášová

Náš VIP host na 7.12.2017: Ladislav Vonz, šéfredaktor Rádia Impuls

Kdy,kde:
7.12.2017, 13:00 - 17:00hod., Restaurace Etnosvět, Legerova 40, Praha

Ladislav Vonz - šéfredaktor Rádia Impuls Kateřina Kadlecová - redaktorka magazínu Reflex Klára Kubíčková - redaktorka MF Dnes - Magazín Víkend Jana Ciglerová - redaktorka MF Dnes - Magazín Dnes Jiří Macek - šéfredaktor Deníku střední Čechy Jana Ustohalová - novinářka, MF Dnes Ondřej Formánek - novinář, šéfredaktor Judita Matyášová - lektorka, novinářka Zlata Jílková - lektorka, PR managerka

Názory účastníků :
Kateřina Šmatová, Národní knihovna ČR
" Přestože jsem si myslela, že za mnoho let v tisku vím dobře, jak s novináři komunikovat, byla jsem překvapená, jak se v mnoha směrech mýlím. Doufám, že mnou pečlivě zapsané informace dokážu do praxe vecpat!. Takže, dámy, opravdu velká jednička s hvězdičkou! "

Anna Koláčková, tisková mluvčí,Velvyslanectví Dánska v ČR
" Na workshopu se nás sešla velmi různorodá skupina - někteří měli s PR již několikaleté zkušenosti, jiní se komunikaci s médii věnovali spíše okrajově. Bylo obdivuhodné, jak Judita a Zlata dokázaly zaujmout celou skupinu a postaraly se o to, aby si každý odnesl z workshopu nové poznatky a dovednosti. Workshop doporučuji každému, kdo komunikuje s médii - i když si myslíte, že máte komunikaci perfektně zvládnutou, lektorky vás vyvedou z omylu a ukáží vám, jak můžete svou práci dělat ještě lépe."

Ina Píšová, tisková mluvčí, Filozofická fakulta UK ČR
" Praktický, profesionálně vedený workshop se spoustou užitečných tipů a prostoru pro praktický nácvik. Kurz se bude hodit nejen PRistům z komerčního sektoru, ale i markéťákům veřejných institucí. Obě lektorky dovedou vytvořit otevřenou kreativní atmosféru a pružně přizpůsobovat obsah individuálním potřebám jednotlivých účastníků. Jsou nejen profesionálky s bohatými zkušenosti, ale především energické a schopné mladé ženy, které mají drive a nápady. Zkrátka radost!"

Ondřej Koudela, majitel firmy PrPom
" Je to užitečné. Kurz pomáhá nastavit základní dovednosti pro styk mezi PR a novináři. Je interaktivní, mnoho otázek i odpovědí na ně. Mohu doporučit."

Nikola Oltová, Muzeum hlavního města Prahy
" Ráda bych Vám poděkovala za nás všechny, kteří jsme se včera zúčastnili workshopu. Dlouho jsem nezažila workshop, který by mě bavil a zajímal po celou dobu průběhu a nutil mě přemýšlet o tom i po zbytek dne."

Pro koho je kurz určený:
- pro zástupce kulturních a neziskových organizací
- pro podnikatele
- pro všechny, kteří potřebují, aby se o tom, co dělají, dověděli ti správní lidé
- pro ty, které jejich osobní příběh a skvělá práce odliší od konkurence

Jaký přínos pro Vás kurz bude mít:
- doručíte informace o vás tomu správnému novináři!
- najdete, uchopíte a dokážete nabídnout svůj osobní příběh tak, aby novináře zaujal
- dokážete napsat kvalitní tiskovou zprávu

Obsah kurzu: - díky kombinaci dvou lektorek - novinářky a PRistky - získáte maximum informací z obou stran barikády
- odhalíte, jak pracovat s novináři k oboustranné spokojenosti
- zkusíte si, jak během dvou minut přesvědčit novináře o tom, že to, co děláte, je přesně to, o čem chce napsat!

Naši lektoři :
Zlata Jílková

Zlata Jílková je majitelkou komunikační agentury Seen Media, která se specializuje na Public relation. Téměř deset let staví mediální komunikaci menším i větším firmám, divadlům, knižním nakladatelstvím, hudebním festivalům, komerčním subjektům i osobnostem naší země. Díky příběhům, které se skrývají za prací každého z nás, se jí daří dostávat majitele firem a jejich práci přesně do těch médií, které jsou pro ně určené. O jejich klientech si můžete přečíst v Instinktu, Mladé Frontě Dnes, Forbesu, Lidových novinách, Reflexu nebo je vidět v televizích či slyšet v rozhlase. Deset let pracovala v českých médiích jako novinářka a rozhlasová reportérka. Její hlas jste mohli slyšet z rádií Impuls, Frekvence 1 či z Českého rozhlasu. Moderovala Snídani s Novou. Vystudovala mediální komunikace na UTB ve Zlíně a absolvovala studijní pobyt v Galway Culture Institutu v Irsku. Dodnes spolupracuje s některými médii, do kterých občasně dopisuje. Ráda cestuje, čte, běhá a poznává nové kultury a zajímavé lidi.

Judita Matyášová

Judita Matyášová patří mezi přední české novinářky a publicistky. Třináct let pracuje v Lidových novinách a specializuje se na kulturu. Píše rozhovory a texty o kulturních událostech, neziskových a vzdělávacích organizacích. Dlouhodobě se věnuju vyhledávání příběhů Čechů, kteří odešli nebo emigrovali v první polovině 20. století. Na toto téma napsala knihu Přátelství navzdory Hitlerovi a scénář k filmu Na Sever.

Náš VIP host : Kateřina Kadlecová

Kateřina Kadlecová je česká novinářka. Do Reflexu přispívá od jara roku 2007, jeho stálou redaktorkou je od ledna 2009. Vystudovala bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (Mgr.) a žurnalistiku a mediální studia (PhD.) na Fakultě sociálních věd UK. V kulturním oddělení má na starosti literaturu, což jí nebrání v pořizování rozhovorů mj. s vědci, výtvarníky, muzikanty nebo cestovateli. Publikovala reportáže z USA, Mongolska, Ukrajiny, Mexika, Galapág, Vietnamu aj., analytické články založené na sociologických výzkumech i texty s tematikou životního stylu.

Náš VIP host : Ladislav Vonz

Rádio dělá den co den přes 25 let. Až na krátkou výjimku se specializuje na rozhlasové zpravodajství. Působil ve Frekvence 1 od roku 2001 je v rádiu Impuls, které je dlouhodobě nejposlouchanější rozhlasovou stanicí v zemi. Třináct let řídí jeho zpravodajství. Přednáší na soukromé Univerzita Jana Amose Komenského Praha s.r.o. „Na rozhlasovém zpravodajství je úžasná jedna věc. Ačkoli se zdá být v toku času stejné a jednotvárné, neustále se proměňuje tak, jak se přetváří okolní svět. Tahle práce je stále inspirací a rádio má pořád velkou budoucnost. Lidi ho mají prostě ráááádi.

Náš VIP host : Jana Ciglerová

Pracuje dvanáct let v MF DNES jako redaktorka čtvrtečního Magazínu Dnes. Založila týdenní přílohu Ona Dnes. V minulosti působila v Lidových novinách. Tam vedla mediální rubriku a pracovala jako zpravodajka z Londýna, kde psala pro nedělník Observer. Pro Českou televizi připravovala a spolumoderovala týdenní diskuzní pořad Tah dámou a točí pořad Třináctá komnata. Byla také šéfredaktorkou módního časopisu Elle. Vystudovala žurnalistiku v Praze a magisterský obor International Journalism na City Unviersity v Londýně.

Náš VIP host : Klára Kubíčková

Pracovala jako tisková mluvčí Moravské galerie v Brně, vedla kulturní a názorovou přílohu v brněnské Rovnosti. Od roku 2008 pracovala v oddělení kultury MFDnes, recenzovala knihy, vizuální umění a divadlo. Pracovala pro časopisy Marianne či Ona Dnes. Dnes je redaktorkou Víkendu MFDnes.

Náš VIP host : Jiří Macek

Šéfredaktora Deníku střední Čechy Jiřího Macka téměř není možné dohnat. Když zrovna není v redakci, někde běhá nebo jezdí na rotopedu. Vy ale máte jedinečnou příležitost 12.4. na našem workshopu. Je fakt vtipný a rád vám popovídá jak to funguje u nich v redakci a o čem je každodenní práce novináře.

Náš VIP host : Ondřej Formánek

Ondřej Formánek je novinář.Do prosince loňského roku byl šéfredaktorem českého vydání časopisu Newsweek. Novinářskou kariéru začal jako redaktor týdeníku Reflex, poté pracoval v redakcích pátečních magazínů Pátek Lidových novin, Víkend Hospodářských novin a ego!, a krátce i v časopisu Redway. Od roku 2003 připravuje a moderuje pořady v pražském Rádiu 1. Přeložil do českého jazyka romány Trainspotting (Irvine Welsh) a Rekviem za sen (Hubert Selby Jr) a několik dramat (Sarah Kane, Martin Crimp).

Náš VIP host : Jana Ustohalová

Jana Ustohalová pracuje 15 let v brněnské MF DNES. Předtím působila v celostátním zpravodajství a jako zahraniční zpravodajka v Moskvě. V regionální redakci se věnuje především místní politice, veřejným zakázkám, školství a příležitostně i tématu odsunu brněnských Němců. Loni získala prestižní Novinářskou cenu. Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, na stejné škole učí praktickou novinařinu.

Jak to u nás vypadá:


5888aff32ed76.jpg 5888aef9ae777.jpg 5888aef91c467.jpg 5888aef8b0d84.jpg 5888aef824f05.jpg 5888aef79adf2.jpg 5888aef726965.jpg 5888aef6ac5ff.jpg 5888aef61cdce.jpg 584a83f3d4dcf.jpg 584a83f3c56e9.jpg 584a83f12e10d.jpg 584a83f120987.jpg 584a83f11283c.jpg 584a83f1086f2.jpg 584a83f0f0e60.jpg

Přihlaste se zde :

Do poznámky, prosím, uveďte datum workshopu, o který máte zájem.
Cena : 3.900,- + DPH
Zvýhodněná cena : 1.900,- + DPH - pro studenty, 2 místa
V případě zrušení účasti méně, než týden před akcí, storno poplatek ve výši 50%, v případě zrušení 24 hodin a méně předem, je poplatek nevratný.

Copyright © SeenMedia, všechna práva vyhrazena, powered by SunlightCMS
+420 737 583 136, info@seenmedia.cz