Workshopy


Workshop: Chcete vědět, proč o vás novináři nepíšou?

Lektoři: Zlata Biedermannová, Judita Matyášová

Náš VIP host na 30.5.2019 : Jana Petrová - ČRo Radiožurnál

Kdy,kde:
30.5.2019, 12:00 - 17:00hod., Restaurace Etnosvět, Legerova 40, Praha

Jana Petrová Eva Vašková Čejková Ladislav Vonz - šéfredaktor Rádia Impuls Kateřina Kadlecová - redaktorka magazínu Reflex Klára Kubíčková - redaktorka MF Dnes - Magazín Víkend Jana Ciglerová - redaktorka MF Dnes - Magazín Dnes Jiří Macek - šéfredaktor Deníku střední Čechy Jana Ustohalová - novinářka, MF Dnes Ondřej Formánek - novinář, šéfredaktor Judita Matyášová - lektorka, novinářka Zlata Jílková - lektorka, PR managerka

Názory účastníků :
Kateřina Šmatová, Národní knihovna ČR
" Přestože jsem si myslela, že za mnoho let v tisku vím dobře, jak s novináři komunikovat, byla jsem překvapená, jak se v mnoha směrech mýlím. Doufám, že mnou pečlivě zapsané informace dokážu do praxe vecpat!. Takže, dámy, opravdu velká jednička s hvězdičkou! "

Anna Koláčková, tisková mluvčí,Velvyslanectví Dánska v ČR
" Na workshopu se nás sešla velmi různorodá skupina - někteří měli s PR již několikaleté zkušenosti, jiní se komunikaci s médii věnovali spíše okrajově. Bylo obdivuhodné, jak Judita a Zlata dokázaly zaujmout celou skupinu a postaraly se o to, aby si každý odnesl z workshopu nové poznatky a dovednosti. Workshop doporučuji každému, kdo komunikuje s médii - i když si myslíte, že máte komunikaci perfektně zvládnutou, lektorky vás vyvedou z omylu a ukáží vám, jak můžete svou práci dělat ještě lépe."

Ina Píšová, tisková mluvčí, Filozofická fakulta UK ČR
" Praktický, profesionálně vedený workshop se spoustou užitečných tipů a prostoru pro praktický nácvik. Kurz se bude hodit nejen PRistům z komerčního sektoru, ale i markéťákům veřejných institucí. Obě lektorky dovedou vytvořit otevřenou kreativní atmosféru a pružně přizpůsobovat obsah individuálním potřebám jednotlivých účastníků. Jsou nejen profesionálky s bohatými zkušenosti, ale především energické a schopné mladé ženy, které mají drive a nápady. Zkrátka radost!"

Ondřej Koudela, majitel firmy PrPom
" Je to užitečné. Kurz pomáhá nastavit základní dovednosti pro styk mezi PR a novináři. Je interaktivní, mnoho otázek i odpovědí na ně. Mohu doporučit."

Nikola Oltová, Muzeum hlavního města Prahy
" Ráda bych Vám poděkovala za nás všechny, kteří jsme se včera zúčastnili workshopu. Dlouho jsem nezažila workshop, který by mě bavil a zajímal po celou dobu průběhu a nutil mě přemýšlet o tom i po zbytek dne."

Pro koho je kurz určený:
- pro zástupce kulturních a neziskových organizací
- pro podnikatele
- pro všechny, kteří potřebují, aby se o tom, co dělají, dověděli ti správní lidé
- pro ty, které jejich osobní příběh a skvělá práce odliší od konkurence

Jaký přínos pro Vás kurz bude mít:
- doručíte informace o vás tomu správnému novináři!
- najdete, uchopíte a dokážete nabídnout svůj osobní příběh tak, aby novináře zaujal
- dokážete napsat kvalitní tiskovou zprávu

Obsah kurzu: - díky kombinaci dvou lektorek - novinářky a PRistky - získáte maximum informací z obou stran barikády
- odhalíte, jak pracovat s novináři k oboustranné spokojenosti
- zkusíte si, jak během dvou minut přesvědčit novináře o tom, že to, co děláte, je přesně to, o čem chce napsat!

Naši lektoři :
Zlata Biedermannová

Zlata Biedermannová je majitelkou komunikační agentury Seen Media, která se specializuje na Public relation. Téměř deset let staví mediální komunikaci menším i větším firmám, divadlům, knižním nakladatelstvím, hudebním festivalům, komerčním subjektům i osobnostem naší země. Díky příběhům, které se skrývají za prací každého z nás, se jí daří dostávat majitele firem a jejich práci přesně do těch médií, které jsou pro ně určené. O jejich klientech si můžete přečíst v Instinktu, Mladé Frontě Dnes, Forbesu, Lidových novinách, Reflexu nebo je vidět v televizích či slyšet v rozhlase. Deset let pracovala v českých médiích jako novinářka a rozhlasová reportérka. Její hlas jste mohli slyšet z rádií Impuls, Frekvence 1 či z Českého rozhlasu. Moderovala Snídani s Novou. Vystudovala mediální komunikace na UTB ve Zlíně a absolvovala studijní pobyt v Galway Culture Institutu v Irsku. Dodnes spolupracuje s některými médii, do kterých občasně dopisuje. Ráda cestuje, čte, běhá a poznává nové kultury a zajímavé lidi.

Judita Matyášová

Judita Matyášová patří mezi přední české novinářky a publicistky. Třináct let pracuje v Lidových novinách a specializuje se na kulturu. Píše rozhovory a texty o kulturních událostech, neziskových a vzdělávacích organizacích. Dlouhodobě se věnuju vyhledávání příběhů Čechů, kteří odešli nebo emigrovali v první polovině 20. století. Na toto téma napsala knihu Přátelství navzdory Hitlerovi a scénář k filmu Na Sever.

Náš VIP host : Jana Petrová

Jana Petrová Vystudovala bakaláře žurnalistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a magisterský obor Mediální a komunikační studia Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Během profesního života prošla tehdejší federální stanicí Československý rozhlas, která se po rozpadu federace přejmenovala na Radiožurnál. Vyzkoušela i soukromý rozhlasový sektor reprezentovaný zpravodajským rádiem Alfa a Echo, i práci moderátorky v soukromé zpravodajské televizi Z1. Prošla všemi možnými pozicemi, ale nakonec se vrátila k mikrofonu, kde se cítí asi nejlépe. Je dlouhodobě součástí zprávařského týmu Radiožurnálu a vysílá v tom nejposlouchanějším čase, v ranním prime time. Síla Českého rozhlasu tkví v dlouhodobé tradici, obrovském zvukovém archivu a stále v jakési noblese. Kvalita Radiožurnálu je naprosto nepopiratelná v kontinuálním zpravodajství, jeho rychlosti a přesnosti.

Náš VIP host : Kateřina Kadlecová

Kateřina Kadlecová je česká novinářka. Do Reflexu přispívá od jara roku 2007, jeho stálou redaktorkou je od ledna 2009. Vystudovala bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (Mgr.) a žurnalistiku a mediální studia (PhD.) na Fakultě sociálních věd UK. V kulturním oddělení má na starosti literaturu, což jí nebrání v pořizování rozhovorů mj. s vědci, výtvarníky, muzikanty nebo cestovateli. Publikovala reportáže z USA, Mongolska, Ukrajiny, Mexika, Galapág, Vietnamu aj., analytické články založené na sociologických výzkumech i texty s tematikou životního stylu.

Náš VIP host : Eva Vašková Čejková

Zakladatelka ŽENY s.r.o. a Podnikavá žena V oboru PR, marketingu a vzdělávání podniká od svých 20 let. Vystudovala Univerzitu Karlovu, obor Mediální studia. Založila PR agenturu ConPro, kde rozšířila své praktické zkušenosti napříč různými odvětvími (SONY, EPSON, Pharma Nord, Subway, Atrium Flora, Matějovský, Halada a další). Během mateřské dovolené založila projekt ŽENY s.r.o. a vybudovala po celé republice desítku coworkingových Pracoven ŽENY s.r.o., poskytujících prostor pro vzdělávání, osobní rozvoj a networking. Po třech letech se do projektu aktivně zapojilo přes 60 tisíc žen, které denně testují a blogují a tvoří tak obsah webu, který měsíčně čte více než 300 tisíc uživatelek. Byla scénáristkou nováckého pořadu Áčko a poté pořadů Sauna nebo Prima jízda v TV Prima. Pracovala ve zpravodajství České televize i v Poslanecké sněmovně. Eva Čejková nám na svém životní příběhu ukáže, jak budovat osobní PR a jak vystavět ten správný „příběh“.

Náš VIP host : Ladislav Vonz

Rádio dělá den co den přes 25 let. Až na krátkou výjimku se specializuje na rozhlasové zpravodajství. Působil ve Frekvence 1 od roku 2001 je v rádiu Impuls, které je dlouhodobě nejposlouchanější rozhlasovou stanicí v zemi. Třináct let řídí jeho zpravodajství. Přednáší na soukromé Univerzita Jana Amose Komenského Praha s.r.o. „Na rozhlasovém zpravodajství je úžasná jedna věc. Ačkoli se zdá být v toku času stejné a jednotvárné, neustále se proměňuje tak, jak se přetváří okolní svět. Tahle práce je stále inspirací a rádio má pořád velkou budoucnost. Lidi ho mají prostě ráááádi.

Náš VIP host : Jana Ciglerová

Pracuje dvanáct let v MF DNES jako redaktorka čtvrtečního Magazínu Dnes. Založila týdenní přílohu Ona Dnes. V minulosti působila v Lidových novinách. Tam vedla mediální rubriku a pracovala jako zpravodajka z Londýna, kde psala pro nedělník Observer. Pro Českou televizi připravovala a spolumoderovala týdenní diskuzní pořad Tah dámou a točí pořad Třináctá komnata. Byla také šéfredaktorkou módního časopisu Elle. Vystudovala žurnalistiku v Praze a magisterský obor International Journalism na City Unviersity v Londýně.

Náš VIP host : Klára Kubíčková

Pracovala jako tisková mluvčí Moravské galerie v Brně, vedla kulturní a názorovou přílohu v brněnské Rovnosti. Od roku 2008 pracovala v oddělení kultury MFDnes, recenzovala knihy, vizuální umění a divadlo. Pracovala pro časopisy Marianne či Ona Dnes. Dnes je redaktorkou Víkendu MFDnes.

Náš VIP host : Jiří Macek

Šéfredaktora Deníku střední Čechy Jiřího Macka téměř není možné dohnat. Když zrovna není v redakci, někde běhá nebo jezdí na rotopedu. Vy ale máte jedinečnou příležitost 12.4. na našem workshopu. Je fakt vtipný a rád vám popovídá jak to funguje u nich v redakci a o čem je každodenní práce novináře.

Náš VIP host : Ondřej Formánek

Ondřej Formánek je novinář.Do prosince loňského roku byl šéfredaktorem českého vydání časopisu Newsweek. Novinářskou kariéru začal jako redaktor týdeníku Reflex, poté pracoval v redakcích pátečních magazínů Pátek Lidových novin, Víkend Hospodářských novin a ego!, a krátce i v časopisu Redway. Od roku 2003 připravuje a moderuje pořady v pražském Rádiu 1. Přeložil do českého jazyka romány Trainspotting (Irvine Welsh) a Rekviem za sen (Hubert Selby Jr) a několik dramat (Sarah Kane, Martin Crimp).

Náš VIP host : Jana Ustohalová

Jana Ustohalová pracuje 15 let v brněnské MF DNES. Předtím působila v celostátním zpravodajství a jako zahraniční zpravodajka v Moskvě. V regionální redakci se věnuje především místní politice, veřejným zakázkám, školství a příležitostně i tématu odsunu brněnských Němců. Loni získala prestižní Novinářskou cenu. Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, na stejné škole učí praktickou novinařinu.

Jak to u nás vypadá:


5888aff32ed76.jpg 5888aef9ae777.jpg 5888aef91c467.jpg 5888aef8b0d84.jpg 5888aef824f05.jpg 5888aef79adf2.jpg 5888aef726965.jpg 5888aef6ac5ff.jpg 5888aef61cdce.jpg 584a83f3d4dcf.jpg 584a83f3c56e9.jpg 584a83f12e10d.jpg 584a83f120987.jpg 584a83f11283c.jpg 584a83f1086f2.jpg 584a83f0f0e60.jpg

Přihlaste se zde :

Do poznámky, prosím, uveďte datum workshopu, o který máte zájem.
Cena : 3.900,- + DPH
Zvýhodněná cena : 2.900,- + DPH - pro studenty a nadace, 2 místa
Zvýhodněná cena : 3.400,- + DPH - pro členy bussines clubu BforB
Zvýhodněná cena : 3.400,- + DPH - pro členy HK Praha1
V případě zrušení účasti méně, než týden před akcí, storno poplatek ve výši 50%, v případě zrušení 24 hodin a méně předem, je poplatek nevratný.

Copyright © SeenMedia, všechna práva vyhrazena, powered by SunlightCMS
+420 737 583 136, info@seenmedia.cz